szkolenie psychologiczne

Wyjazd do Chorzowa

W dniu 10 września Garden Sport wybrał się na wyjazd do Chorzowa. Uczniowie dwóch szkół gimnazjalnych – z Golkowic i Wieliczki  - zostali objęci projektem systemowym „Czas na aktywność. Aktywność społeczna i zawodowa klientów OPS”, którego jednym z elementów był wyjazd integracyjno – szkoleniowy dla uczestników PAL. Kadra naszej Szkoły zajęła się organizacją, opieką oraz szkoleniem w trakcie tego intensywnego, bardzo ciekawego dnia.

Wycieczkę do Chorzowa rozpoczęliśmy od wizyty w chorzowskim ZOO. W trakcie spaceru uczniowie mogli nie tylko podziwiać różnego rodzaju gatunki zwierząt, ale również wiele się o nich dowiedzieć. Po wizycie w świecie zwierząt przyszedł czas na szkolenie, które prowadziła nasza psycholog – Anna Ingarden. Celem warsztatów było zaznajomienie młodzieży z zagrożeniami, jakie na nią czekają (narkotyki, alkoholizm, zaburzenia obrazu własnego ciała oraz odżywiania, sekty, itd.), jak również wprowadzenie profilaktyki, by nie ulegać tym negatywnym wpływom.

Wyjazd zakończyliśmy wizytą w chorzowskim Planetarium, gdzie mogliśmy wspólnie podziwiać mapę nieba zarówno na naszej, jak i na południowej półkuli globu; dowiedzieliśmy się co nieco o naszym układzie słonecznym oraz o gwiezdnych konstelacjach. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wyjazdu.

 

Wyjazd integracyjny typu Team-building

W weekend 17-18 maja załoga Garden Sport odbyła integracyjny wyjazd z młodzieżą z Mszany Dolnej. Celem naszego krótkiego wyjazdu była integracja grupy, lepsze zapoznanie się wszystkich uczestników, a także poznanie własnych możliwości i umiejętności w nowych warunkach. Dwa dni pobytu w górskiej miejscowości Kluszkowce były zapełnione różnorodnymi zajęciami. Uczestnicy odbyli szkolenie team-buildingowe, mieli do przebycia wiele zadań naszego autorskiego programu team-building pn. „Świat na dłoni” oraz „sztafety sportowej”, których celem była współpraca, budowa zaufania i integracja. Oprócz tego odbyliśmy wspólną wycieczkę do pobliskiej Niedzicy, zwiedzając tamtejszy zamek oraz tamę, a także spędziliśmy miły sobotni wieczór w blasku ogniska.

Niestety pogoda pokrzyżowała nam trochę plany i z zaplanowanej wycieczki kajakowej zostały nam jedynie plany. Mimo to wszyscy zadowoleni wrócili do domów, a wiedza, którą nabyli o sobie nawzajem na pewno ułatwi im przyszłe współdziałanie.

Jeśli i Ty jesteś zainteresowany przeprowadzeniem wyjazdu integracyjnego typu team-building, zapraszamy do współpracy!

 

Szkolenie w Rabce

W dniach 12-15 maja psycholog naszej Szkoły prowadziła w Rabce Zdrój warsztaty psychologiczne dla dwóch grup szkoleniowych. Tematem było radzenie sobie ze stresem i agresją. Na szkoleniu uczestnicy poznali metody i techniki skutecznego radzenia sobie z tymi emocjami, nabyli nowe umiejętności w zakresie kontroli emocji, a także  - dzięki różnorakim ćwiczeniom – mieli okazję poznać siebie, swoje możliwości i zasoby lepiej niż dotychczas.

Zainteresowanych przeprowadzeniem podobnego szkolenia dla swojej grupy, zapraszamy do kontaktu!

Wyjazd integracyjny dla młodzieży ze Staniątek

W dniach 22-26 listopada Szkoła Sportowa Garden Sport zorganizowała wyjazd integracyjno-edukacyjny dla młodzieży z Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach. Projekt "Żyjemy obok siebie, zacznijmy żyć razem", współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zawierał - obok zajęć rekreacyjno-sportowych - bogaty program warsztatów psychologicznych. Harmonogram był bardzo napięty: uczniowie codziennie uczestniczyli w zajęciach psychologicznych mających na celu nabycie umiejętności społecznych, radzenia sobie ze stresem, identyfikację i zmianę niekorzystnych przekonań, zwiększających pewność siebie oraz samoocenę i poszerzających samoświadomość. Trening umiejętności społecznych przeplatany był licznymi zajęciami fizycznymi i rozrywkami -  odbyliśmy dwie wycieczki edukacyjno-krajoznawcze (spacerw pierwszym tegorocznym śniegu przez papieską trasę na górę Wdżar i wyprawę do elektrowni wodnej w Niedzicy), wieczorami młodzież oddawała się tanecznym i kreatywnym rozrywkom podczas dyskotek, występów artystycznych, czy zabaw w kalambury. Spędziliśmy wspólnie miły i bardzo wartościowy czas. A jak było - zobaczcie sami!
Tym samym zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu - z przyjemnością omówimy możliwość organizacji podobnych wyjazdów integracyjnych, edukacyjnych, sportowych również dla Państwa szkoły oraz instytucji.
 

 
 
Subscribe to RSS - szkolenie psychologiczne